POZOR!

Adopce se všude prezentuje jako anonymní, ale v praxi našich zákonů to tak bohužel není!

Jakmile budete někdy u jakéhokoli lékaře (neurologie, rehabilitace,....tam si vás budou hlídat), pokud to bude možné, domluvte se dopředu s lékařem nebo zdravotní sestrou, jak mají vás a vaše dítě oslovovat či zavolat do ordinace.

Představte si situaci, že jste v čekárně plné lidí, polovina jich je z vašeho města a sestra vás zavolá příjmením vašeho adopčátka. A vaše příjmení je přitom jiné. Nebo zavolá jen jméno vašeho mimi. To je situace, že? A kde je anonymita, když to slyšeli vaši sousedi z ulice?

Pro tento případ jsem na kartičku pojišťovny nalepila cedulku: Oslovujte mě prosím ...(pak jméno jak se bude naše mimi po soudu jmenovat). Je jasné, že pro styk s pojišťovnou je nutné jeho stávající jméno a příjmení, ale pro ostatní je to snad jasné (někteří lékaři to bohužel nechápou).

Hlavně je nutné říct lékaři, ať si jeho nové jméno napíší tužkou na jeho kartu, aby do příště věděli, jak vás mají oslovit. Nám se bohužel stalo už po druhé, že nám přišel dopis: Rodičům....(a jeho stávající jméno). To přišlo normální poštou a tudíž to ví celé město (jsme malé město, takže si dovedete představit to štěbetání úřednic na poště). To bylo z neurologie.

Poprvé nám přišlo pozvání na kontrolu po očkování tuberkulózou, které mu dělali v kojeňáku. Tam bylo opět napsáno viditělně jeho stávající jméno. Tohle ale bohužel nešlo ovlivnit, protože jsme netušili, že tohle pozvání prostě přijde.

Takže naše město ví jak se náš malý zatím jmenuje. Je to smutné a dost mě to mrzí. Místo toho, aby si ti nahoře váleli zadky a hlasovali pro blbosti, měli by pořádně udělat legislativu ohledně adopce.