Biologická matka

 Nastávající matka, říkejme jí Alena.

Je listopad roku 2009. Alena je rozvedená, má děti a také kupu dluhů.

Dokud měla jen hypotéku, vcelku to ušlo. Ale bývalý manžel ji přestal platit alimenty ještě když byla na mateřské před pár lety. Pomáhala babička, ale stejně aby přežili a nepřišli o střechu nad hlavou, museli si vzít "rychlou půjčku". Sice to splácí, ale stylem, že splatí a ůroky vyskočí zase pomalu na původní výši. Alena si už našla i práci, ale prostě se v tom plácá.

A tak po dlouhém zvažování pro a proti paní Alena kývla na prosbu kamarádky, že pro ni donosí mimi. Že bude náhradní matka a ona ji pomůže trošku umazat dluhy z té rychlé půjčky. Prodělali první IVF, ale nepovedlo se, o mimi přišla. Kamarádka Aleny to s manželem nesli těžce, řekli si že to zkusí ještě jednou. Jenže bohužel mezi tím paní Alena neplánovaně otěhotněla přirozeně. Byl to šok, další mimi si rozhodně dovolit nemůže. Je pravda, že ve slabé chvilce Alena uvažovala i o potratu, ale jají kamarádka byla pro to dát mimi šanci, že by ho milovala stejně jako své. Vše bylo v pohodě, když najednou manžel kamarádky couvnul a mimi chce jen své. Raději si najde prý jinou biologickou maminu..............
A paní Aleně se najednou zhroutil svět. Hledá tedy jinou náhradní rodinu a pokaždé jí je ouzko a hanba, když musí přiznat, že má strach, že ani těhotenství nezvládnu, že ji finančně pomáhá babička a že prostě potřebuje finanční pomoc. Pro paní Alenu to zní jako kdyby mimi chtěla prodat, je ji stydno, ale prostě nemůže jinak. Alena říká:“Jsem opravdu tak špatná?????“ Opravdu žádní noví rodiče nepochopí, že i v těhotenství jsou výdaje, které potřebuje žena vrátit, protože se zadlužuje a propadá stále hloub?????
Paní Alena si připadá jako "baba" na trhu, žebrák co potřebuje pomoc, aby na to všechno nedoplatily její děti a jediný kdo se směje a je vlastně na počátku jejího bludného kruhu, je její bývalý. Že za ním stojí soudy, chudák, že neplatí alimenty, nebo platí jen někdy, nebo jen něco......na soudě se paní Aleně vysmějí, však prý o ty peníze nepřijde, bude ji platit o to dýl, jenže když Alena nezaplatí jednou hypotéku, tak přijde o bydlení.
„Fakt bych brečela!“ vypráví paní Alena. „Nevím jestli takový příběh někoho zajímá, nevím ani jestli najdu rodinu, nevím nic. A je mi z toho smutno. Kolikrát čtu, že bezdětní by dali za mimi všechny poklady světa, když poprosím o pomoc já..........nakonec každý couvne a mimi raději nechce.“

Paní Aleně budeme držet pěsti a opět se s ní spojíme po předání dítěte náhradní rodině.